Nieuws? Foto's? Verslagen? Mail ze naar website@zeerobben.nl

10 juni 2010

Seizoensoverzicht

HARLINGEN – Het voetbalseizoen 2009-2010 zit er voor Zeerobben op.

Het is een goede traditie om aan het einde van een voetbalseizoen de belangrijkste zaken de revue nog eens te laten passeren. Daar zijn genoeg redenen voor want bij een voetbalclub als Zeerobben, met bij de jeugdafdeling alleen al meer dan 300 leden, gebeurt veel en niet alleen maar op voetbalgebied. Niet voor niets wordt er wel eens gekscherend gezegd dat het besturen van een club steeds meer gaat lijken op het besturen van een onderneming. Er is echter één groot verschil. Een vereniging drijft grotendeels op vrijwilligers. Dit jaar gingen er weer ruim 160 uitnodigingen de deur uit voor de jaarlijks terugkerende vrijwilligersavond. Dat geeft maar weer eens aan hoe belangrijk deze mensen voor de club zijn. Maar op voetbalgebied gebeurde er dit seizoen ook weer het een en ander. Kampioenen, bijna-kampioenen, degradanten en niet te vergeten de opening van de nieuwe kantine met aansluitend de wedstrijd tussen Zeerobben en Lucky Ajax. Maar het leven bestaat niet alleen uit voetbal zo bleek ook dit seizoen weer eens duidelijk. Zeerobben nam op indrukwekkende wijze afscheid van Elvira Oostrom en Hans Outhuijse. Een bewogen seizoen. Welkom bij het seizoensoverzicht van de zmvv Zeerobben.

Voorbereiding
Elk seizoen begint met de start van de bekercompetitie. Een ideale gelegenheid voor trainers en leiders om zoveel mogelijk spelers te zien voetballen en iedereen een kans te geven zich in de picture te spelen voor een selectieteam. Zeerobben 1 kon in een poule met Friese Boys, BCV en Buitenpost deed Zeerobben lang mee voor een plaats voor de volgende ronde maar verloor uiteindelijk de laatste poulewedstrijd in en tegen Friese Boys waardoor het uitgeschakeld werd en de ploeg zich volledig kon concentreren op de competitie. Het tweede elftal deed het beter en overleefde de poulefase en de 1e ronde wel maar werden in de tweede ronde uitgeschakeld door Makkum.

Bij de jeugd wist alleen C1 en C2 de voorronden te winnen. Ook de eerste knock-out ronde kwamen ze zonder kleerscheuren door. C1 verslikte zich in de achtste finales in de amateurs van Heerenveen C1 en C2 schopte het tot de kwartfinale waarin St. Annaparochie C1 het struikelblok bleek. Daarom voor Zeerobben dit seizoen weinig bekersuccessen. Elk nadeel heeft zijn voordeel en zo kon iedereen zich richten op de competitie en die zou voor veel teams zeer succesvol worden.


Competitie

Seniorenafdeling
Nadat het vorig jaar net niet gelukt was en Zeerobben Minnertsga voor zich moest dulden begon de ploeg o.l.v. de nieuwe trainers Koos Heising, Gerrit Riem, Anthoon Elsinga en de nieuwe leider Germ Knipper vol goede moed aan het nieuwe seizoen in de 3e klasse A. Al snel bleek dat twee ploegen de dienst gingen uitmaken dit seizoen: VVI en Zeerobben. Het was vaak stuivertje wisselen om de bovenste plaats maar uiteindelijk eindigden beide ploegen met 47 punten na 22 wedstrijden. I.v.m. de verruimde promotieregeling promoveerden beide ploegen rechtstreeks maar moest het kampioenschap werden bepaald door het spelen van een beslissingswedstrijd op neutraal terrein. In Bolsward werd Zeerobben op 18 mei kampioen van de 3e klasse A door de beslissingswedstrijd met 2-1 te winnen van VVI.
Het 2e elftal handhaafde zich keurig in de res. 2e klasse met een 8e plaats.
Wat verder opviel bij de rest-senioren was de 4e plaats voor Zeerobben 3 en een keurige 2e plaats voor Zeerobben 4.


Jeugdafdeling

Junioren:
Bij juniorenafdeling heeft A1 een moeilijk seizoen achter de rug. De ploeg verloor halverwege het seizoen haar trainer en degradeerde uiteindelijk uit de hoofdklasse ondanks een uiterste krachtsinspanning de laatste weken. Volgend seizoen zal er alles aan gedaan worden om zo snel mogelijk weer terug te keren naar de hoofdklasse.
Bij de B-junioren kende B1 een slechte start van het seizoen. Maar dat veranderde snel en al gauw deed de ploeg dat waar men goed in is: Voetballen. In de winterstop had de ploeg de leiding genomen en die werd in de tweede competitiehelft niet meer afgestaan wat een prachtig en terecht kampioenschap betekende. Met 51 punten uit 20 wedstrijden werd de ploeg de terechte kampioen van de 1e klasse C en promoveert daar weer, na een paar jaar afwezigheid, naar de hoofdklasse. B2 behaalde in haar competitie een keurige 5e plaats en voor B3 was het jammer dat het niet de beschikking had over een vaste leider. Ze maakten er met z’n allen toch nog een meer dan geslaagd seizoen van.
Zeerobben heeft momenteel een uitstekende lichting C-junioren. De sfeer en de resultaten zijn prima en dat is terug te zien in niet alleen de kwaliteit maar ook in de kwantiteit. Maar liefst 4 C-teams deden mee aan de competitie. C1 behaalde vorig jaar een 3e plaats in de competitie maar werd toch gevraagd om te promoveren naar de 3e divisie Noord. De talentvolle ploeg ging die uitdaging graag aan en zie wat er gebeurde. De ploeg deed tot en met de laatste speeldag mee om het kampioenschap van de 3e divisie. In en tegen Emmen werd de laatste wedstrijd verloren maar als je op dit niveau zo kunt meedoen dan kan je als vereniging alleen maar trots en tevreden zijn. Nog nooit eerder presteerde een jeugdteam van één van de drie Harlinger voetbalverenigingen zo goed op zo’n hoog nivo. Een mooie prestatie. Zeerobben C2 speelde dit seizoen maar liefst 10 keer gelijk en eindigde in een zware competitie met veel C1 teams op een 10e plaats. Zeerobben C3 had een te zwaar seizoen met ook zware tegenstanders. Tegen ploegen als Oldeholtpade C1, Lemmer C1, Heeg C1 en CVVO C2 is het krachtsverschil te groot en dat kwam dus terug in de eindrangschikking. Zeerobben C4 deed het erg goed en was lijstaanvoerder van de ploegen die niet in de top konden eindigen. Een keurige 5e plaats derhalve.
De meisjes van MC1 behaalden na de winterstop een mooie 3e plaats in de competitie. Er werd maar liefst 5 keer gewonnen en maar 1 keer verloren.

Pupillen:
Zeerobben D1 beleefde een seizoen met ups en downs. Er werd eens gewonnen en er werd eens verloren. Dat leverde uiteindelijk een 6e plaats op in de hoofdklasse.
Zeerobben D2 zat in het najaar in een spannende en gelijkwaardige competitie. D2 sloot het najaar af met een 5e plaats. In het voorjaar werd een teleurstellende 5e plaats behaald. D3 deed het in het najaar ook erg goed met keurige 2e plaats achter Franeker. Maar ook het voorjaar ging het goed met een wederom een 2e plaats. Zeerobben D4 kon met een 4e plaats in het najaar en een 2e in het voorjaar ook best tevreden zijn. D5 deed het in het najaar iets beter als in het voorjaar. Grappig was wel dat ze bij Zeerobben D4 in de competitie zaten. De buit werd eerlijk verdeeld. Eenmaal ging de winst naar D4 en eenmaal naar D5. De meisjes van D6 sloten het voorjaar af met een 4e plaats. In het najaar hadden ze het iets beter gedaan met een 3e plaats. Maar let op: de meisjes komen eraan bij Zeerobben. Bij de Pupillen had E1 het erg zwaar in de hoofdklasse. Veel verliespartijen en toch elke keer weer stinkend je best doen. Daar moet je ook respect voor hebben en het is misschien op dit moment niet leuk maar toch heb je er later profijt van. Je weet wat knokken is! Zeerobben E2 speelde leuke competities met uiteindelijk een 6e en 3e plaats. Over progressie gesproken.
En dan E3. Een talentvolle groep voetballers die er meteen in het najaar geen gras over liet groeien. Kampioen met maar liefst 25 punten uit 9 wedstrijden. Maar daarmee was de koek nog niet op. Integendeel. Daar waar men in de winterstop gestopt was ging men in het voorjaar weer verder. En zie het resultaat. De kampioensvlag kon wederom in top met dit keer 24 punten uit 9 wedstrijden. Twee keer kampioen in één seizoen. Dat kunnen er maar weinig zeggen. Zeerobben E4 behaalde in het najaar een 4e plaats maar kwam in het voorjaar helemaal los. Ze speelden een spannende competitie waarin ze in de slotfase via een prachtige eindspurt alsnog het kampioenschap konden vieren. Zeerobben E5 behaalde een een 6e en een 4e plaats in de competitie.
Bij de F-pupillen staat natuurlijk het plezier in de voetbalsport voorop. Ze willen allemaal de Van Persie of Sneijder worden. Daar gaat Zeerobben de komende jaren hard aan werken… Zeerobben F1 had het zwaar voor de winterstop en kwam in het voorjaar iets beter voor de dag. Zeerobben F2 had pech met de indeling. Voetballen tegen St. Anna F1, Minnertsga F1, AVC F1 en Tzummarum F1 is onbegonnen werk. Het voorjaar ging het beter en wisten ze zelfs te winnen van een titelkandidaat. Voor Zeerobben F3 was het feest in het najaar. De kampioensvlag kon in top. Het was wel razend spannend. Want zowel Zeerobben als Blauw Wit hadden 22 punten gehaald alleen had F3 een iets beter doelsaldo. Het voorjaar was zwaarder voor deze mannen. Zeerobben F4 deed het in het najaar al goed met een 2e plaats maar in het voorjaar volgde de bekroning voor een prachtig seizoen. Kampioen, en hoe. Op de laatste speeldag hield F4 precies 2 doelpunten meer over dan Blija en was het toch nog kampioen. En dat vieren op de Familiedag is natuurlijk heerlijk.  F5 deed wat het moest doen. Veel plezier en je best doen. Ach dan is resultaat niet zo belangrijk. Gelukkig kon Zeerobben in de winterstop een extra team inschrijven in de competitie. Zeerobben F6 deed het verrassend goed met een 3e plaats.

Hoofdsponsor
Amateurpartner

Tweet mee #zeerobben

Volg @zeerobbentweets