Zeerobben gaat met ingang van komend seizoen op een andere meer toegepaste wijze de nieuwe pupillen opvangen en kennis laten maken met het voetbal. Er wordt voor de allerjongsten F-pupillen (geboren in 2003, 2004 en 2005) een interne competitie georganiseerd onder de naam “Waddenrobkes Competitie”. Het streven is om te starten in september 2010. De oudere meer ervaren F-pupillen spelen gewoon in de 7-7 competitie van de KNVB.
De pupillen leaque is een competitievorm, af te werken in verschillende rondes, voor potentiële pupillenleden van Zeerobben. Vanaf 5 jaar kan men zich melden, waarbij zowel jongens als meisjes welkom zijn. Er zal vier tegen vier gespeeld worden waarbij de wedstrijdjes afgesloten worden met het nemen van penalty’s. Dit allemaal met het oog op de nabootsing van de 7-tal wedstrijden van de reguliere competitie. Overigens zal er naast de leaque aandacht besteed worden aan trainingen op de woensdagmiddag.
Het is een stap op weg naar een meer continue voetbalopleiding binnen de club Zeerobben. Vanaf de vijfjarigen kan er gerichter gewerkt worden aan de voetbalopleiding, waarbij de nadruk komt te liggen op spelplezier. Een veilige en bekende omgeving zal stimulerend werken op dit plezier. Het vier tegen vier spelen leidt er toe, dat alle deelnemers zoveel mogelijk aan de bal zullen komen. Het is bovendien veel beter om tegen leeftijdsgenoten te spelen op een kleiner veld met een kleiner aantal spelers. Het is voor de kinderen overzichtelijker en ze hebben veel meer balcontacten. Er wordt zo voorkomen dat je wordt overlopen en totaal niets meer leert aan basisvaardigheden. Het prestatie-element komt niet op de voorgrond.
Deze opzet vergt een beperkte tijdsinvestering van de ouders/verzorgers. Er hoeft niet gereisd te worden en 1 ½ uur per keer is een afgebakende overzichtelijke tijdsduur. Bovendien kan het bijdragen aan de betrokkenheid van de ouders/verzorgers bij de club gezien de frequente aanwezigheid.
In de zomer zullende teams samengesteld worden en gaan de kinderen een competitie spelen volgens een competitieschema. De teams krijgen de naam van een beroemd land op voetbalgebied. Bij de start van elk toernooi zal er een opkomstlied klinken. Het is vervolgens de bedoeling dat de landen achter elkaar het veld oplopen en zich naast elkaar opstellen met het gezicht naar het publiek. Wanneer de landen opgesteld staan klinkt er een volkslied. De veldjes waarop gespeeld gaat worden krijgen de naam van een beroemd stadion.
Zeerobben start als eerste club in deze regio met deze nieuwe opzet en verwacht er veel van. De voordelen nog even op een rij:
Het veld van 40 bij 20 meter met 4 spelers is veel overzichtelijker
De kinderen spelen tegen en met leeftijdsgenoten
De teams zijn even sterk ingedeeld dus spannende competitie
Iedereen komt meer aan de bal
Geen uitwedstrijden meer naar Leeuwarden, Sneek, Kollum etc.
Sfeervolle happening
Een gemakkelijke instroom voor de allerjongsten
Voor meer informatie kunnen mensen contact opnemen met de jeugdafdeling van Zeerobben of even kijken op www.zeerobben.nl!!